خدمات صادرات کالا

Goods export services

مراحل صادرات کالا از ایران

صادرات کالا یک فرایند است، در واقع این جمله بدان معناست که در امر صادرات نیاز است تا برای حصول نتیجه مراحل تعیین شده به طور دقیق انجام شوند، صادرات مراحل مختلفی دارد؛ از جمله مطلعه بازار، بازاریابی صادراتی، انجام عملیات صادرات.

خدماتی که بازرگانی آرسام در زمینه صادرات انجام می دهد:

  • توانمندسازی صادراتی
  • مطالعات بازار هدف 
  • بازاریابی صادراتی و مذاکرات و عقد قراردادهای تجاری 
  • عملیات صادراتی (حمل، ترخیص، تشریفات گمرکی)
  • خدمات بازگشت سرمایه در دفاتر خارجی سپاهان همراه مثل دبی، ترکیه

مراحل ذکر شده در بالا به طور کارهایی است که به‌طورکلی انجام گیرد؛ اما باید توجه داشت صادرات هر نوع کالا قوانین متفاوتی دارد همچنین هر کشوری برای واردات محصول قوانین خاص خودش را دارد که باید رعایت شوند پس برای صادرات آشنایی با قوانین برای طی‌کردن مراحل مختلف نیاز است.

مجوزها و مدارک لازم برای صادرات کالا

برای صادرات یک کالا قطعاً به مجوزها و مدارکی نیاز است در دست ‌داشتن این مدارک برای راه‌اندازی کسب‌وکار صادراتی همواره نقش تعیین‌کننده‌ای دارد که در زیر آنها را شرح خواهیم داد:

کارت بازرگانی

مهم‌ترین مدرک موردنیاز برای صادرات کالا، کارت بازرگانی است. تولیدکنندگان و تاجران به‌واسطه این کار می‌توانند به طور مجاز، در حوزه‌ی تجارت بین‌المللی فعالیت کنند. این کارت می‌تواند به اشخاص حقوقی و یا حقیقی تعلق بگیرد و مدت اعتبار آن پس از صدور، حداکثر تا یک سال است. برای دریافت این کارت لازم است تا به وب‌سایت رسمی اتاق بازرگانی کشور مراجعه کرد.

مجوز صدور کالا

اگر وزارت بازرگانی کشور از قبل برای صدور مجوز صادرات یک کالا، موافقت کلی خود را اعلام نکرده باشد، دریافت مجوز صدور ضروری است و باید مراحل این کار طی شود.

گواهی استاندارد

بخش زیادی از کالاها، مشمول قانون اجباری استاندارد صادراتی هستند. در صورتی ‌که کالای موردنظر، جزو این اقلام باشد، دریافت گواهی استاندارد برای صادرات کالا الزامی است.

لیست صورت عدل‌بندی

در شرایطی که محتوای بسته‌های صادراتی کالاهای متفاوتی باشند، تهیه‌ی لیست عدل‌بندی و ارائه ی آن به سازمان گمرک، ضروری و لازم است.

گواهی بهداشت و قرنطینه

این گواهی به صادرات اقلام دامی و نباتی اختصاص دارد و در هر کشوری، حداقل یک سازمان معتبر برای صدور و بررسی آن وجود دارد. بنابر اعلام رسمی سازمان دامپزشکی کشور، ارائه‌ی این گواهی برای ورود و یا خروج هرگونه دام زنده یا فراورده‌های آن، و همچنین انواع سموم دامپزشکی و مواد ضدعفونی‌کننده، واکسن‌ها و انواع داروهای بیولوژیکی، الزامی است.

گواهی انرژی اتمی

ارائه‌ی گواهی از سوی سازمان انرژی اتمی نیز در شرایطی الزامی است که کالای موردنظر شامل مواد غذایی و یا پس‌مانده‌های فلزی باشد.

شناسنامه‌ی فرش

در صورتی‌که کالای موردنظر برای خروج از کشور، فرش دستباف باشد، نیاز است تا سندی به‌عنوان شناسنامه‌ی فرش به سازمان گمرک، ارائه شود.

برای مشاوره در زمینه صادرات کالا با ما تماس بگیرید

۰۹۱۷۱۷۵۱۰۳۰

پرسش‌های پرتکرار

Frequently Asked Questions

کالاهایی که بر اساس شرع اسلام و یا قانون صادرات آن‌ها ممنوع است. وسایلی که به تشخیص میراث فرهنگی عتیقه شناخته می‌شوند. اقلام دامی یا نباتی برای حراست از ذخایر ژنتیکی تمامی موارد ذکر شده جزء کالاهای ممنوعه وارداتی هستند.

برای شروع صادرات و واردات نیاز است آموزش ببینید، صادرات ممکن است رویای هر تولیدکننده باشد؛ اما تحقق این رویا به عوامل مهمی بستگی دارد. صادرات زمینه‌ی گسترده‌ای است که برای موفقیت در آن نیازمند دانش تخصصی است از امور لجستیک گرفته تا مارکتینگ همگی برای صادرات نیاز است بهترین راه شروع افزایش دانش در این زمینه ها است.

نفت و مشتقات آن، محصولات دامی و کشاورزی و صنایع‌دستی همچنین کالاهای معدنی همواره جزء پرتقاضاترین کالاهای صادراتی ایران هستند.